header


آموزش طرز تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده بسیار خوشمزه

آموزش طرز تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده بسیار خوشمزه

طرز تهیه سالاد گیاهی با هویج ادویه زده بسیار خوشمزه

طرز تهیه سالاد گیاهی

معمولا کم پیش می آید که هویج جزء اصلی تشکیل دهنده ی غذایی باشد بنابراین این سالادِ خاصی است که هویج را به خوبی به نمایش می گذارد. سبک سالاد هویج پخته شده کمی شبیه به شیوه ی پخت پرتغالی و مراکشی است اما در واقع این سالاد با غذاهای سرتاسر دنیا جور در می آید.

***   ***   ***

مواد لازم:

هویج ریز تازه ۱ کیلوگرم  .  سیر ۲ حبه  .  دانه ی رازیانه ۱ قاشق چایخوری

دانه گشنیز ۱ قاشق چایخوری  .  دانه زیره ۲ قاشق چایخوری  .  سرکه سرخ ۴ قاشق سوپخوری

شکر دانه ریز ۲ قاشق سوپخوری  .  روغن زیتون ۴ قاشق سوپخوری  .  دانه کنجد ۲ قاشق سوپخوری

نعناع تازه ۱ دسته   .  شوید تازه ۱ دسته   .  نمک و فلفل سیاه تازه ساییده شده به میزان دلخواه

***   ***   ***

طرز تهیه:

سر هویج ها را ببرید و از طول آنها را برش بزنید. نیاز نیست که پوست آنها را بگیرید. سیر را نیز نازک ورق کنید. هویج و سیر را در قابلمه ی بزرگی ریخته و با آب سرد روی آن را پوشانده و با نمک مزه دار کنید. قابلمه را روی شعله ی زیاد به جوش بیاورید، سپس بگذارید تا ۵ دقیقه بجوشد یا تا زمانی که هویج نرم شود. طی این زمان ماهیتابه ای را حرارت دهید، دانه های رازیانه، گشنیز و زیره را به آن اضافه کنید. آنها را چند دقیقه حرارت دهید تا عطرشان بلند شود. بعد دانه ها را در هاون بکوبید.آب هویج را بگیرید و همره با ادویه های کوبیده شده، سرکه، شکر و روغن در کاسه ای بریزید و مزه دار کنید. هنگامی که هویج خنک شود طعم این ادویه ها را به خود می گیرد.ماهیتابه ای را که برای ادویه ها استفاده کردید پاک کنید و سپس دانه های کنجد را به آن بیفزایید. آن را چند دقیقه برشته کنید و مدام هم بزنید تا طلایی روشن شوند. وقتی سالاد خنک شد، نعناع و شوید را درشت خرد کنید. آن را همراه با دانه های کنجد روی هویج ها بریزید و به ظرف مناسب انتقال دهید. در صورت تمایل چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید.

***   ***   ***

طرز تهیه سالاد گیاهی

 

سالاد گیاهی خوشمزه :)

طرز تهیه سالاد گیاهی , سالاد گیاهی,دستور عمل سالاد گیاهی, سالاد, عکس سالاد گیاهی, انواع سالاد ها, سالاد گیاهی اصل, سالاد گیاهی خوشمزه , سالاد گیاهی مخصوص, طرز پخت سالاد گیاهی, طرز تهیه سالاد گیاهی خوشمزه

طرز تهیه سالاد گیاهی

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b