header


خواص اسفناج چیست؟

خواص اسفناج چیست؟

خواص اسفناج

خواص اسفناج:اسفناج يا اسپيناج گياه بومي ايران است و از اوايل قرن اول ميلادي کم کم به نقاط ديگر دنيا راه يافت. طوري که در تاريخ مسطور است اسفناج در قرن هفتم در چين و در قرن دوازدهم در اسپانيا کشت مي شده است.

اسفناج، گياهي است يک ساله، داراي ساقه اي راست، به ارتفاع نيم متر که برگ هاي آن پهن و نرم مثلثي شکل به رنگ سبز مي باشد. اسفناج نسبت به سرماي زمستان مقاوم است.

اسفناج چون دارای مواد غذایی فراوانی است کشت آن امروز در تمام نقاط دنیا معمول است.

 

تركیبات شیمیایی :

دو نوع اسفناج وجود دارد که بنام پاییزه و بهاره نامیده می شود. اسفناج بهاره، در فصل بهار کاشته می شود و به اسفناج انگلیسی معروف است. نوع پاییزه آن که به خاک بسیار غنی احتیاج دارد، در پائیز کاشته می شود. گل های اسفناج به رنگ سبز کمرنگ می باشد.

اسفناج از نظر داشتن ویتامین B3  بسیار غنی است، بنابراین داروی مهمی برای برطرف كردن بیماری پلاگر است. پلاگر یک نوع بیماری است که به علت کمبود ویتامین B3 در بدن به وجود می آید و نشانه های آن شامل: ضعف بدن، تشنج، اختلال در دستگاه هاضمه و بوجود آمدن لکه های قرمز روی بدن است.

اسفناج مقدار زیادی آهن، کلسیم، سدیم،  پتاسیم، ید، مس، منیزیم  ، لسیتین  ، کلروفیل ، کاروتن ، اسید اگزالیک و اسید ارسنیک دارد و به علت داشتن منیزیم، جلوی پیشرفت سرطان  را می گیرد.

 محققان حداقل ۱۳ ترکیب مختلف فلاونویید را در اسفناچ پیدا کرده اند که بعنوان آنتی اکسیدان و عامل ضد سرطان عمل می کند. فواید و خواص ضد سرطانی این فلاونوییدهای اسفناج آنقدر قابل توجه بوده است که محققان را بر آن داشت تا عصاره هایی از اسفناج درست کنند تا بتوانند از آن در تحقیقات استفاده کنند. تحقیقات نشان داده است که این عصاره های اسفناج، تقسیم سلولی سلول های سرطانی را در شکم کندتر می کند و در تحقیقی که روی حیوانات آزمایشگاهی انجام گرفت مشخص شد که این عصاره ها، سرطان پوست را نیز کاهش می دهند. در تحقیقی که روی خانم های بزرگسال مقیم انگلستان در اواخر دهه هشتاد انجام گرفت نیز نشان می دهد که مصرف اسفناج از بروز سرطان سینه نیز جلوگیری می کند.
کاروتینوییدهای اسفناج با سرطان پروستات مقابله می کند
براساس تحقیقی که در مجله تغذیه به چاپ رسید، مشخص شد که کاروتینوئید موجود در اسفناج و سایر سبزیجات برگ دار، به دو طریق با سرطان پروستات مقابله می کند. این کاروتینویید که نئوکسانتین نام دارد، نه تنها سلول های سرطانی پروستات را به خود تخریبی وا می دارد بلکه در روده به ترکیبات اضافی به نام نئوکروم تبدیل می شود که سلول های سرطانی پروستات را به حالت سکون در می آورد و از تکثیر شدن آنها جلوگیری می کند.
فلاونوئیدهای اسفناج با سرطان تخمدان مقابله می کند
تحقیق روی مصرف فلاونوئید گروهی از خانم هایی که بین سالهای ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۲ در مرکز تحقیقاتی نرسس نگهداری می شدند، نشان داد که خانم هایی که رژیم غذاییشان بیشترین میزان kaempferol را در خود داشته است، درمقایسه با خانم هایی که کمتر از این ماده در برنامه غذایی خود استفاده می کردند، تا %۴۰ کمتر در خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار داشتند. علاوه بر اسفناج، موادغذایی سرشار از kaempferol شامل چای (غیرگیاهی)، پیاز، کلم پیچ، تره فرنگی، کلم بروکلی، و زغال اخته می باشد. همچنین %۳۴ کاهش ابتلا به سرطان تخمدان در خانم هایی که بیشترین میزان فلاون لوتئولین (موجود در مرکبات) را در برنامه غذایی خود داشته اند، مشاهده شده است
خواص غذایی و سلامتی :

برگ اسفناج از نظر طب قدیم ایران كمی سرد است و برخی عقیده دارند كه متعادل است، یعنی نه سرد است و نه گرم.

۱) برگ اسفناج منبع غنی ویتامین D ، A  ، B3 ، C  و آهن و پتاسیم می باشد.

۲) بدن را قلیایی می كند.

۳) خنك كننده است و برای پایین آوردن تب مفید است.

۴) ورم روده كوچك را رفع می كند.

۵) برای ورم ریه مفید است.

۶) ملین است و یبوست را برطرف می كند.

۷) برای لاغر شدن  و كم كردن وزن مفید است.

۸) اسفناج به دلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین، هضم غذا را تسریع می كند. این ماده باعث تحریك معده و ازدیاد ترشحات آن می شود.

۹) خوردن اسفناج پخته یا بورانی در رفع تشنگی موثر است و مصرفآن در تغذیه کودکان به عنوان غذای کامل ،هست وهمچنین به عنوان تقویت اعصاب علی الخصوص برای کسانی که کارهای فکری دارند بسیار سودمند میباشد.

۱۰) غرغره آب خام یا پخته ی اسفناج، برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است.

۱۱) برای رفع سرفه های خشك ،برگ اسفناج را با جو پوست كنده و روغن بادام بپزید و بخورید.

۱۲) آش اسفناج با گشنیز ، برای سردردهایی كه ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارش است، مفید می باشد.

۱۳) اگر آش اسفناج را با آب لیمو و سماق یا آب غوره بخورید، سردردهای ناشی از اختلال كیسه صفرا را برطرف می كند.

۱۴) خوردن اسفناج از سرطان جلوگیری می كند، مخصوصا در افرادی كه به مصرف الكل و سیگار عادت دارند.

۱۵) تحقیقات دانشمندان نشان داده است كه اسفناج در پیشگیری از سرطان روده بزرگ،  معده،  پروستات،  ‌حنجره و رحم موثر است.

۱۶) اسفناج، كلسترول خون را پایین می آورد.

۱۷) بهترین دارو برای كسانی است كه مبتلا به كم خونی هستند.

۱۸) اسفناج مانند جارو، روده بزرگ را تمیز می كند.

۱۹) ترشحات لوزالمعده را افزایش می دهد.

۲۰) اسفناج، سبزی مفیدی برای تقویت اعصاب است.

 اسفناج، تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد، بنابراین بهترین دارو برای افراد مبتلا به كم خونی است.

۲۱) اسفناج پخته، برای رفع بیماری آسم  و گرفتگی صدا ،یبوست ، قولنج کبد، بسیار موثر است.

۲۲) رماتیسم و نقرس را درمان می كند.

۲۳) برای زیاد كردن شیر در مادران شیرده  موثر است.

۲۴) سابقا نوعی شربت از اسفناج تهیه می شد كه در معالجه خونریزی ها و كم خونی از آن استفاده می كردند.

۲۵) تخم اسفناج ملین و خنك كننده است.

۲۶) تخم اسفناج برای برطرف كردن ورم كبد و یرقان  مفید است.

۲۷) اسفناج، تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد.

۲۸) اسفناج ،چون دارای كلروفیل است، عضلات روده را تحریك كرده و تخلیه مدفوع را آسان می كند.

۲۹) اسفناج اسیدیته ی خون را کم می کند و عضلات و استخوان ها را تقویت می نماید.

۳۰) رعشه و بوی بد دهان  را از بین می برد.

۳۱) قوت غذایی اسفناج از سایر سبزی ها بیشتر است، مشروط بر اینکه آب آن را دور نریزید و از ساقه های نازک و نورسته ی آن در سالاد استفاده کنید.

۳۲) باعث افزایش اشتها به خصوص در کودکان می شود.

۳۳) برای معالجه کک و مک، اسفناج را در روغن زیتون قرار دهید و بعد روی صورت بگذارید.

۳۴)  بورانی اسفناج از خوراکی های سودمند و بسیار مقوی محسوب میشود و بیشتر در مورد ناراحتی های کلیوی توصیه میشود.

*** توجه:

الف: اسفناح دارای مواد صمغی، مواد سفیده ای ، مواد قندی ، سبزینه، یک ماده صابونی و . . . بوده و همچنین دارای املاح معدنی کلسیم، سدیم پتاسیم ید ، مس و ارسنیک می باشد و بنابر این قوت غذائی این سبزی بیش از سایر سبزی ها است البته مشروط بر این که آب آن را دور نریزید و از ساقه های نازک و نورسته آن در تهیه خوراکی ها بخصوص سالاد استفاده کنید.

ب : مصرف عصاره اسفناج علاوه بر پاک و ضد عفونی کردن معده و روده ها می تواند که انواع سوء هضم را به آسانی در طی چند روز برطرف سازد.

مضرات :

۱-اسفناج بعلت داشتن اگزالات، برای بیماران مبتلا به ورم مفاصل  و سنگ های صفرا، كلیه  و مثانه مناسب نیست. ضمنا افرادی كه سرد مزاج هستند، باید اسفناج را با ادویه های گرم نظیر فلفل، دارچین، زنجبیل و هل میل نمایند.

۲-همیشه به یاد داشته باشید که اسفناج پخته شده را نباید زیاد نگه داشت ، زیرا موجب تغییرات شیمیائی در آن شده و در اطفال موجب مسمومیت می شود.

۳-افرادی که دچار ضعف و نارسائی کبد می باشند بهتر است از مصرف اسفناج خودداری کنند، زیرا ممکن است به علت وجود آهن و گوگرد در این سبزی مبتلا به کک ومک گردند.

۴-افرادی که مبتلا به بیماریهایی مانند: ناراحتی قلبی ، فشار خون، صفرا، جوش صورت ، حصبه ،چسبندگی پلاکتهای خون، سردرد ، واریس و ناراحتی طحال و کبد می باشند نباید در خوردن اسفناج افراط کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b