رئیس هئیت مدیره کوالکام به زودی از سمت خود کناره گیری می کند – دیجیاتو – کار اینترنتی

هفته گذشته کوالکام اعلام کرد که Derek Aberle رئیس هیئت مدیره این شرکت از تاریخ ۳۱ دسامبر از سمت خود کنار می رود

در اینجا بد نیست اشاره کنیم که کوالکام براساس قیمت کلی هر دستگاه موبایل حق امتیاز خود را مشخص و از شرکت تور لحظه آخری کیش های تولیدکننده مبلغی را دریافت می کند. حال اپل مدعی شده که کوالکام با این تدبیر سودی را به جیب می زند که در تولیدش نقشی نداشته، هرچند که طرف مقابل یعنی کوالکام معتقد است پتنت های آن همچنان برای اسمارت فون های امروزی و دیگر دستگاه های مبتنی بر اینترنت موثر هستند.

جالب است بدانید که بخش قابل توجهی از درآمدهای این کمپانی در واحد پتنت های آن ایجاد می شوند و سهم قابل توجهی از سود کوالکام تور بانکوک نیز به این واحد مربوط می گردد؛ از همین رو، هرگونه مناقشه و ناآرامی در این واحد می تواند سود آن را تحت تاثیر قرار دهد.

هفته گذشته کوالکام اعلام کرد که Derek Aberle رئیس هیئت مدیره این شرکت از تاریخ ۳۱ دسامبر از سمت خود کنار می رود. در همین راستا شماری از مدیران عالی رتبه این کمپانی نیز با انتشار یک بیانیه خبری مشترک از آقای Aberle به خاطر خدمات ارزنده اش و همچنین ۱۷ سال همکاری با این شرکت تور کیش لحظه آخری از وی تقدیر و تشکر کردند.

Aberle چهل و هفت ساله نیز با انتشار بیانیه ای اعلام نمود که به خاطر همکاری طولانی مدتش با کوالکام و همچنین تمامی تلاش هایی که این شرکت در طول دوران فعالیتش انجام داده «به خود می بالد».

خبر استعفای آقای Aberle در حالی اعلام می شود که کوالکام به خاطر دعوای حقوقی گسترده اش با اپل و البته مناقشاتی که تور کیش ارزان با نهادهای ناظر بر آنتی تراست دارد (این نهادها بر رقابتی بودن فعالیت شرکت های مختلف نظارت می کنند) سخت درگیر فرایندهای حقوقی پیچیده شده. لازم به ذکر است که آقای Aberle در سال ۲۰۱۴ میلادی و بعد از هشت سال فعالیت در پست های بالای مدیریتی واحد پتنت های کوالکام به این سمت منصوب شد.

بعد از ترک Aberle اما الکس راجرز که هم اکنون ریاست واحد پتنت های کوالکام را بر عهده دارد و همزمان به عنوان نایب قیمت تور دبی رئیس هیئت مدیره کار می کند، مستقیما به شخص مدیرعامل گزارش خواهد داد تا فرد جایگزین برای Aberle منصوب شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *