header


خشم صعودی ها از سردار سلیمانی

روزنامه آلمانی تاگس اشپیگل در شماره امروز خود با اشاره به فعالیت های سردار قاسم سلیمانی در جنگ های عراق و سوریه نوشت:تاثیرگذاری سردار سلیمانی در جنگ سوریه تا حدی بود که از وی به عنوان طوفانی در حلب نام برده می شد.

این روزنامه آلمانی افزود:قدرت تاثیرگذاری، ابهت و اهمیت سلیمانی در کارزارها و جنگ قابل توجه است. سردار ایرانی نه تنها در عراق که در سوریه نیز نقش آفرینی بی مانند داشت. وی بهار گذشته علی رغم ممنوعیت ورود به سوریه خود را از راه پروازی از مسکو به سوریه رساند تا بتواند در آنجا نقشی از خود بیافریند.

در عراق و درگیری های موصل و عملیات آماده سازی ارتش عراق برای آزادی موصل به ایفای نقش قدرتمندی بپردازد.

تاگس اشپیگل افزود:سردار سلیمانی به علت برخورداری از توان بالای نظامی و سیاسی در مبارزه با تروریسم و داعش نزد سعودی ها محبوبیت نداشت و وی را همواره مانعی برای خود می دانستند.

این نشریه آلمانی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در ماه سپتامبر در حوالی شهر حلب دیده شد، نوشت:چنانچه حلب آزاد شود، این رویداد می تواند برگ برنده ای در پرونده وی باشد.

قاسم سلیمانی، سپاه پاسداران و سپاه قدس در لیست تروریست ها قرار دارند.

Image result for ‫چرا سردار سلیمانی سعودی ها را خشمگین کرده؟‬‎

الجبیر در ادامه ادعای خود با بیان اینکه سپاه پاسداران با ملت سوریه و در عراق می جنگند و دست به اقدامات خرابکارانه در مناطق مختلف جهان می زند، گفت: از نظر ریاض اقدامات سلیمانی و سپاه پاسداران در عراق مردود است.

وی علت حضور سلیمانی در عراق را هماهنگی میان بغداد و تهران دانست و اینکه علت این حضور در نتیجه هماهنگی میان آمریکا و ایران باشد را رد کرد.

وزیر امور خارجه عربستان ادعا کرد: آنچه که باعث آزردگی عربستان می شود، عدم احترام ایران به حسن همجواری است.

این مقام سعودی در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود، عنوان کرد: ایران نباید در امور داخلی کشورهای عربی دخالت و یا از گروه های شبه نظامی فرقه ای در این کشورها حمایت کند.

وی بار دیگر بر موضع تکراری ریاض در مورد بشار اسد ریئس جمهوری سوریه تاکید کرد و گفت: اسد باید از قدرت کناره گیری کند.

از سوی دیگر عادل الجبیر گفت که عربستان نسبت به گسترش روابط با مسکو در همه زمینه ها بسیار دارد.

وی در ادامه سخنان خود بدون توجه به نقش سعودی ها در ایجاد تروریسم و حمایت از آن مدعی شد: با روسیه در رابطه با مبارزه با تروریسم توافق کرده ایم.

وزیر خارجه عربستان سعودی که سیاست های اشتباهش منطقه را به آتش کشیده، عنوان کرد: عربستان از روسیه دعوت می کند که درباره موضوعات مورد اختلاف مانند ایران، سوریه و یمن مذاکره کند.

روزنامه سعودی ” الجزیره ” در مطلبی به قلم ” سعد بن عبدالقادر القویعی ” مدعی شد که ” خطر باندهای مسلح بسیج مردمی(در عراق) در حال افزایش است “.

این رسانه سعودی که به شدت از پیروزی‌ها و دستاوردهای نیروهای بسیج مردمی در عراق و اذعان مکرر برخی مسؤولان این کشور به نقش مهم حمایت‌ها و مشاوران نظامی ایران در شکست داعش و تروریسم عصبانی شده است؛ در مواضعی توهین آمیز سردار ” قاسم سلیمانی ” را یک ” جنایتکار جنگی ” و ” عامل ایجاد تروریسم و متزلزل شدن صلح و امنیت و ثبات منطقه ” معرفی می کند!!

روزنامه الجزیره در ادامه ادعاهای خود، سردار ” قاسم سلیمانی ” را مسؤول مستقیم ” نیروهای شیعه ” در عراق می‌داند و مدعی می‌شود که ” این نیروها در حال پاکسازی مناطق سنی نشین در عراق و سوریه هستند “.!!

الجزیره که مانند اغلب رسانه‌های سعودی، کشتار روزانه و مستمر شهروندان بی دفاع و زنان و کودکان یمنی در حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی را جنایت نمی‌داند؛ در پایان درخواست میکند که سردار سلیمانی در دادگاه جنایات بین المللی محاکمه شود!

Image result for ‫چرا سردار سلیمانی سعودی ها را خشمگین کرده؟‬‎

روزنامه سعودی ” الجزیره ” همچنین در مطلب دیگری به قلم ” عبدالله بن عبدالعزیز الفالح ” به اعراب توصیه کرد که به سخنان سید حسن نصرالله و رسانه او گوش نکنند.

این روزنامه به سعودی ها تأکید کرد که نباید به هیچ وجه به خبرها و شایعه هایی که از رسانه‌های ” متخاصم ” منتشر می شود گوش کنند، و نباید به هیچ وجه این شایعات و اخبار را نیز برای دیگران نقل کنند.
الجزیره ادامه داد: ” بیایید گوشهایمان را ببندیم و از شنیدن صدای این رسانه ها خودداری کنیم. ”

روزنامه سعودی ” الشرق الاوسط ” چاپ لندن نیز در مطلبی توهین آمیز به قلم ” سلمان الدوسری “، دکتر ” حسن روحانی ” رئیس جمهور کشورمان را ” رئیس جمهور متخاصم ” معرفی می کند و مدعی می شود، هر اندازه که قدرت سیاسی، نظامی و دیپلماتیک ” توفان قاطعیت “(تجاوز به یمن) شدت می گیرد، نظام ایران نیز دشمنی واقعی خود را با عربستان سعودی آشکارتر می‌کند.

الشرق الاوسط خاطرنشان کرد که روحانی پس از متهم کردن عربستان به قتل کودکان و کاشتن بذر نفرت در یمن، همه ارتباطات بین تهران و ریاض را قطع کرد.

این رسانه سعودی همچنین به شدت سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در انتقاد از حمله ائتلاف عربستان به یمن را محکوم کرد.

الشرق الاوسط مدعی شد: ” دشمنی ایران با عربستان آشکار، مستقیم و صریح است. ”

روزنامه سعودی ” الشرق ” نیز در مطلبی درسایت اینترنتی خود به قلم ” احمد دماس مذکور “، به شدت از سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به دلیل انتقاد از کشورهای شرکت کننده در تجاوز به یمن، انتقاد کرد.

الشرق، سخنان سید حسن نصرالله خطاب به ملتهای عربی و به ویژه مردم عربستان و یمن را ” واهی ” و ” نادرست ” خواند، و برای توجیه حمله تجاوزکارانه ائتلاف عربستان به یمن، مدعی شد که اگر موضوع یمن یک مسأله داخلی است و باید بدون دخالت بیگانگان حل شود؛ خود سید حسن نصرالله نیز نباید درباره آن اظهار نظر کند.!

الشرق الاوسط همچنین در مطلب توهین آمیز دیگری به قلم ” طارق الحمید ” در واکنش به سخنرانی‌های اخیر و برای توجیه تجاوز ائتلاف عربستان به یمن، مدعی شد که حزب الله، ایران، القاعده و داعش همگی یکسان هستند، زیرا همه آنها سعی می کنند پایگاهی را برای خود در مرزهای عربستان ایجاد کنند!!
روزنامه سعودی “عکاظ” نیز در مطلبی به قلم “خلف الحربی” مدعی شد که ایران پس از کنترل “الحوثی” بر صنعا شادمانی کرد، ولی با آغاز عملیات “توفان قاطعیت” ناگهان ساکت شد به صورتیکه اینگونه به نظر می آید که ایران اصلا الحوثی را نمی شناسد؛ به همین دلیل همپیمانان ایران باید بدانند که آنان پلی برای اهداف این کشور هستند !!

منبع : http://onbux.ir/anger-ascents-of-suleimani/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b