header


چگونه موهای خود را فر کنیم

Image result for ‫چگونه موهای خود را فر کنیم‬‎
چگونه موهای خود را بدون دستگاه فر کنیم

موهای شما صاف باشد یا فر تفاوتی نمی کند، معمولا اکثر ما برای تغییر حالت موهایمان از حرارت استفاده می‌کنیم. وسایلی نظیر اتوی مو و بابلیس حالت موهای شما را خیلی سریع تغییر می‌دهند و ظاهری جذاب به آن می‌بخشند. اما توجه داشته باشید که استفاده مداوم و بیش از حد از این وسایل در بلند مدت موجب تخریب بافت‌های مو می‌شود. ریزش مو، خشکی، شکنندگی و موخوره از عوارض استفاده از این‌گونه وسایل هستند. به منظور حفظ سلامت و شادابی موهایتان به شما پیشنهاد می‌کنیم از روش‌های طبیعی و بدون حرارت برای تغییر حالت موهایتان استفاده کنید. شاید این روش‌ها کمی زمان بر باشند، اما سلامت موهای شما قطعا ارزش صرف وقت را دارد.

روش اول : از پیشانی بند استفاده کنید
یک روش موثر برای فر کردن موها بدون حرارت، استفاده از پیشانی بند است. یک پیشانی بند نرم را انتخاب کنید و آن را به دور سرتان و بر روی موهایتان ببندید. سپس موهایتان را تکه‌تکه به دور پیشانی بند از سمت خارج به داخل ببندید به گونه‌ای که تمام موهایتان جمع شود. سپس با سنجاق سر موها را در جای خود ثابت کنید. اجازه دهید موهایتان کاملا خشک شوند. اگر می‌خواهید فرایند خشک شدن سریع‌تر شود، از باد سرد سشوار استفاده کنید. نهایتان پیشانی بند را باز کنید و موهایتان را رها کنید. می‌توانید برای ثابت نگه داشتن فرها از موس یا اسپری مو استفاده کنید.

روش دوم : از تکه‌های پارچه استفاده کنید
استفاده از بیگودی همیشه یکی از روش‌های مرسوم برای فر کردن موها بوده است. اما اگر شما به هر دلیلی نمی خواهید از بیگودی استفاده کنید، می‌توانید تکه‌های پارچه را جایگزین آن کنید. موهایتان را مثل همیشه بشویید و از نرم کننده استفاده نکنید. سپس با یک حوله نرم آب اضافی آن را بگیرید. پارچه‌ای نخی و مناسب را به شکل نوارهای دراز ببرید. پهنای هر نوار بستگی به سلیقه خودتان دارد. اگر می‌خواهید حلقه‌ها از هم بازتر باشند، بهتر است پهنای نوارها زیاد باشد. موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را به ترتیب شانه بزنید و سپس دور نواری که از قبل آن را لوله کرده‌اید بپیچید. پس از پیچیدن موها به دور پارچه دو سر پارچه را به هم گره بزنید. بهتر است موهایتان را از زیر بپیچید تا فرها حالت زیباتری به خود بگیرند. اجازه دهید موها کاملا خشک شوند. می‌توانید به همین حالت شب تا صبح را سپری کنید زیرا برعکس بیگودی، این نوارهای پارچه‌ای شما را اذیت نخواهند کرد. نهایتا پارچه‌ها را باز کنید و از فرهای زیبا موهایتان لذت ببرید.

روش سوم : موهایتان را ببافید
ساده‌ترین روش برای موج دار کردن موها، بافتن آنهاست. کافی است موهایتان خود را مثل همیشه بشویید و بعد از گرفتن آب اضافی آنها به وسیله یک حوله نرم، آنها را شانه بزنید. موهایتان را از دو طرف به دو قسمت تقسیم کنید. هر طرف را ببافید و انتهای آنها را با یک کش ببندید. اگر می‌خواهید موج‌های موهایتان بزرگتر باشند، کل موها را در یک دسته ببافید. اما اگر برعکس می‌خواهید موج‌ها ریز باشند، موها را به قسمت‌های بیشتری تقسیم کنید. اجازه دهید موهایتان کاملا خشک شوند. می‌توانید با همین بافت‌ها شب را سپری کنید. نهایتا بافت‌های موها را به آرامی و با حرکات نرم انگشت باز کنید.
Image result for ‫چگونه موهای خود را فر کنیم‬‎
چگونه مو کوتاه را فر کنیم
قبل از اینکه موهای خود را به این مدل درآورید، باید شکل صورت و بقیه موهای خود را در نظر بگیرید. فر کردن موهای کاملا صاف، کمی مصنوعی به نظر خواهد رسید. در حالی که دختران جوان معمولا را روی موهای کوتاه خود را فر می کنند، همین فر ممکن است روی موهای یک زن میانسال زیبا به نظر نرسد، مخصوصا اگر صورت چاق و یا صورت بلند دراز داشته باشد.
زمانی که موهای خود را بالا می بندید تا چهره ای دلربا داشته باشید، بگذارید موهای موج دار خودتان نیز روی حلقه های فر بیافتد. موقعیت را نیز در نظر داشته باشید. شاید این موها، در محیطی رسمی تاثیری منفی بگذارد و باعث شود روابط تان به هم بخورد.
اگر می خواهید مدل موی دهه ۴۰ خارجی را داشته باشید، حلقه های فر شده موهای تان را در کنار صورت تان بچسبانید. این مدل فر، بهترین مدل برای موهای صاف و کوتاه است که می تواند روی تمام سر استفاده شود. یک رشته مو را برداشته و از یک طرف دور خودش بپیچید تا تمام مو حلقه شود. حلقه مو را با سنجاق سر نگه دارید.

کار را با سنجاق زدن به حلقه های مو ادامه دهید. یک سنجاق دیگر، در جهت مخالف اضافه کنید تا حلقه ها را نگه دارد. حلقه های سنجاق زده را روی موهای مرطوب و یا موهایی که اسپری روی آنها زده اید، قرار دهید و بگذارید خشک شوند؛ سپس حلقه ها را باز کنید. موها را شانه نزنید.
اگر می خواهید موهای زلف تان (چتری) را فر کنید و احتمال می دهید فر موهای تان زود از بین خواهد رفت؛ زمانی که در حال درست کردن موها هستید یکی دو دسته از موهای چتری را حلقه کنید و نگه دارید. بعد از فر کردن تمام موها، موهای چتری را با بابلیس فر کنید و قبل از اینکه موها را از دور بابلیس باز کنید تافت بزنید تا حالت موها به هم نخورد.
چگونه موهای خود را با بابلیس فر کنیم

برای داشتن موهای فر زیبا ، همیشه به یک دستگاه فر کننده برقی نیاز ندارید! دفعه بعد که به دنبال یک مدل موی جالب می گردید، اتو موی معمولی(صاف) خود را بیرون بیاورید و چنین نتیجه ای شگفت آوری را به دست آورید!

برای دستیابی به چنین نتیجه ای مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: وسایل مورد نیاز

·        اتو موی صاف(معمولی)- برای این کار از هر اتو مویی می توان استفاده نمود، اما در اینجا نا از اتویی به پهنای ۲٫۵ سانتی متر استفاده کرده ایم.

·        حالت دهنده مو- سرم مو یا ژل مو

·        تافت مو- تافت یا چسب مو که حالت فرها را حفظ نماید.

مرحله ۲: شانه کردن موها و بستن موها با کلیپس

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

حدود دو سانتی متر از پشت موها (بالای گردن ) را جداکنید، کمی سرم مو یا ژل بزنید. سرم مو سبب می شود اتو به آسانی روی موها حرکت کند. سرم مو را به تمام قسمتهای مو بمالید.

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

نکات:

·        درست مثل زمانی که مشغول صاف کردن موها هستید، موها را بین دو صفحه ی اتو قرار دهید( صفحات اتو را کاملا نبندید)

·        برای موهای بلوند از درجه حرارت کمتر و برای موهای تیره از درجه حرارت بیشتر استفاده کنید. با لمس کردن موها ، میزان حرارت کافی برای موها را اندازه بگیرید. با لمس آخرین لایه مو، موها باید گرم باشند. بدینوسیله مطمئن می شید که حرارت به تمامی موها رسیده است.

·        مقدار زیادی از موها را یکجا اتو نکنید، چراکه انجام این کار باعث کلفت شدن موها و نرسیدن حرارت به تمامی موها و درنیجه فر نشدن موها می شود.

·        موها را تا انتها نپیچید.

·        حرکت مچ دست شما در فر کردن صحیح موه تاثیر بسزایی دارد. به نحوه ی قرار گرفتن مچ دست در تصویر دقت کنید.

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

مرحله ۳: پایه اصلی فر

فر کردن پایه مو از اهمیت زیادی برخوردار بوده و حالت کلی موها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای فر کردن موها از زیر موها شروع کنید. درحالیکه موها را با دست دیگر نگه داشته اید ، مچ دستتان را بچرخانید . با چرخاندن دست، اتو هم می چرخد، مورا دور اتو نچرخانید.

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

هانطور که در این تصاویر می بینید، تمامی موها به دور موها پیچیده می شوند، دست مثل هنگامی که از یک فر کننده استفاده می کنید. فقط قسمتی از موها را بپیچید و به آرامی  و با دقت به سمت پایین بلندی موها بکشید.

چطور با یک اتو موی صاف، موها را فر کنیم

با کمی دقت و تمرین به راحتی می توانید موهای خود و دوستانتان را با یک اتوموی معمولی فر کنید و از آن لذت ببرید.

منبع : http://onbux.ir/how-do-your-hair-curls/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b