header


اثرات آسپرین بر روی صدا

مصرف آسپیرین در کسانی که به صورت حرفه ای از صدایشان استفاده میکنند، باید با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود و بصورت منظم معاینه حنجره و ارزیابی صوتی داشته باشند.

آسپیرین یکی از پرمصرف ترین داروها در دنیاست که استفاده های گسترده ای دارد. امروزه می توان آسپرین را بدون نسخه از تمام داروخانه ها به عنوان ضددرد، ضدتب و ضدالتهاب تهیه کرد. آسپرین دارویی است که سال ها به عنوان مسکن و ضد درد تولید و از آن استفاده می شود.

آسپرین اثرات دیگری نیز بر بدن دارد از جمله سبب می شود خون با سرعت کمتری انعقاد یابد و باعث کاهش احتمال لخته شدن خون در رگ ها و بروز سکته مغزی و قلبی می گردد و بسیاری از متخصصین قلب به بیمارانی که دچار سکته قلبیشده اند مصرف روزانه آسپرین با دوز کم( حدود ۸۰ میلیگرم) را جهت کاهش احتمال بروز سکته دوم توصیه می کنند.

استیل سالسیلیک اسید که آسپرین نیز نامیده میشود، ازدسته ی داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ویکی از داروهایی است که به طورگسترده در جهان استفاده میشود.

به طور تقریبی هر سال ۵۰۰۰۰ میلیون قرص آسپرین در جهان مصرف می شود. نیمه عمرومدت زمان اثر آسپیرین از ۶ تا ۱۰ ساعت بعد از استفاده است. آسپرین علاوه بر خاصیت تسکین دهندگی،تب برو ضد التهاب هم هست، همچنین خاصیت ضدانعقاد خون ومهارکننده تجمع پلاکتها را دارد وبرای جلوگیری از لخته شدن خون وسکته قلبی استفاده میشود.

عوارض مصرف آسپرین بر چین خوردگی های صوتی

دوز کمی از آسپرین ممکن است فوراَ بعد از شروع علائم سکته قلبی داده شود که خطرسکته قلبی را کاهش میدهد. آسپرین همچنین از بازگشت وعود سکته قلبی جلوگیری میکند. آسپرین و مسکن های دیگر مانند ایبوپروفن غالباً برای تسکین دردجزئی تا متوسط تجویز می شوند. اختلال عملکرد پلاکت ناشی از آسپرین وخاصیت ضد انعقاد خون آن، یک فرد را مستعد به خونریزی، به خصوص خونریزی چین های صوتی آسیب دیده میکند.

Image result for ‫آسپرین‬‎

خونریزی چین های صوتی ناشی از خوردن قرص های آسپرین است

اما معمولا اثر آن بر کسی که از صدایش به طور معمولی استفاده میکند قابل توجه نیست، مگر اینکه آن شخص اختلال انعقاد خون داشته باشد یا اینکه داروی ضد انعقاد دیگری دریافت کند. اما در کسانی که از صدایشان به صورت حرفه ای استفاده میکنند ریسک خونریزی ممکن است اندکی بیشتر از کسانی باشد که به طور معمولی از صدایشان استفاده میکنند. به خصوص در صورتی که فرد آسپرین یا هر دارویی که شامل استیل سالیسیلیک اسید است را دریافت کند، خطر خونریزی زیرمخاطی چین های صوتی ممکن است بیشتر افزایش یابد.
خونریزی چین های صوتی میتواند برای کسی که به طور حرفه ای از صدایش استفاده میکند مخرب باشد.خونریزی در چینهای صوتی معمولاً یکطرفه است اگرچه ممکن است دوطرفه هم باشد. میتواند تمام طول چین های صوتی یاقسمتی ازآن را شامل شود .ناحیه ی خونریزی مایل به قرمز،با تورم قابل توجهی به نظر میرسد. خونریزی نتیجه ای از ترکیب استفاده نادرست از صداواستفاده از داروهای ضد انعقاد خون وسالیسیلات ها(مثل آسپیرین) است.از نشانه های اولیه خونریزی،در صدا:خشونت صدا،قطع صدا به صورت متناوب یا دائمی وکم شدن دامنه فرکانسی صدا است.

بنابراین،مصرف آسپیرین در کسانی که به صورت حرفه ای از صدایشان استفاده میکنند، باید با احتیاط و تحت نظر پزشک انجام شود و بصورت منظم معاینه حنجره و ارزیابی صوتی داشته باشند.

Image result for ‫آسپرین‬‎

آسپيرين يكي از پرمصرف ترين داروها در دنياست كه استفاده هاي گسترده اي دارد. امروزه مي توان آسپرين را بدون نسخه از تمام داروخانه ها به عنوان ضددرد، ضدتب و ضدالتهاب تهيه كرد. آسپرين دارويي است كه سال ها به عنوان مسكن و ضد درد توليد و از آن استفاده مي شود.

آسپرين اثرات ديگري نيز بر بدن دارد از جمله سبب مي شود خون با سرعت كمتري انعقاد يابد و باعث كاهش احتمال لخته شدن خون در رگ ها و بروز سكته مغزي و قلبي مي گردد و بسياري از متخصصين قلب به بيماراني كه دچار سكته قلبي شده اند مصرف روزانه آسپرين با دوز كم( حدود ۸۰ ميليگرم) را جهت كاهش احتمال بروز سكته دوم توصيه مي كنند.

استيل سالسيليك اسيد كه آسپرين نيز ناميده ميشود، ازدسته ي داروهاي ضد التهاب غير استروئيدي ويكي از داروهايي است كه به طورگسترده در جهان استفاده ميشود.

به طور تقريبي هر سال ۵۰۰۰۰ ميليون قرص آسپرين در جهان مصرف مي شود. نيمه عمرومدت زمان اثر آسپيرين از ۶ تا ۱۰ ساعت بعد از استفاده است. آسپرين علاوه بر خاصيت تسكين دهندگي،تب برو ضد التهاب هم هست، همچنين خاصيت ضدانعقاد خون ومهاركننده تجمع پلاكتها را دارد وبراي جلوگيري از لخته شدن خون وسكته قلبي استفاده ميشود.

عوارض مصرف آسپرين بر چين خوردگي هاي صوتي

دوز كمي از آسپرين ممكن است فوراَ بعد از شروع علائم سكته قلبي داده شود كه خطرسكته قلبي را كاهش ميدهد. آسپرين همچنين از بازگشت وعود سكته قلبي جلوگيري ميكند. آسپرين و مسكن هاي ديگر مانند ايبوپروفن غالباً براي تسكين درد جزئي تا متوسط تجويز مي شوند. اختلال عملكرد پلاكت ناشي از آسپرين وخاصيت ضد انعقاد خون آن، يك فرد را مستعد به خونريزي، به خصوص خونريزي چين هاي صوتي آسيب ديده ميكند.

 آسپرین

خونریزی چین های صوتی

نقش آسیب شناس گفتار و زبان:
خوانندگان وهمه ی افرادی که به صورت حرفه ای از صدایشان استفاده میکنند باید بدانند که عادت های غلط استفاده از صدا در حین صحبت کردن،رابطه ی تنگاتنگی با صدای آنها درهنگام استفاده حرفه ای دارد.

آسیب شناس گفتار و زبان ، برای جلوگیری از وارد شدن فشار به چین های صوتی واین که چگونه باید از صدا استفاده کنند که چین های صوتی کمترین آسیب را ببینند و آموزش الگوهای تنفس مناسب با این افراد کار میکند. آسیب شناس گفتار و زبان سعی میکند آوازخواندن و صحبت کردن بیمار را به طور مؤثر بهبودبخشد،او همچنین برای حذف عادت های غلط استفاده از صدا وبرای تصحیح استفاده نادرست از صدا وتشویق بیمار به رعایت بهداشت صوتی تلاش میکند.

 منبع : http://onbux.ir/the-effects-of-aspirin-on-sound/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b